טיפול בעור מגורה לאחר הסרת קעקועים

אף על פי שהיום רואים לא מעט אנשים המתהדרים בקעקוע אחד או אפילו יותר, לעיתים מדובר בהחלטה רגעית או כזו שמלווה הצהרה אופנתית באחד משלבי החיים. למרבה הצער, בדיעבד, לא מעט אנשים מצטערים שעשו קעקוע ומעוניינים להסיר אותו מסיבות כמו הזדקנות העור, שינוי צבעים בקעקוע עצמו (עקב קעקוע לא מקצועי) ולעיתים אף מתוך רצון לפעול לפי ההלכה האוסרת על עשיית קעקועים מן התורה (אך לא פוסלת הסרת קעקועים תחת מגבלות מסוימות).

​השיטות להסרת קעקועים התפתחו מאוד בשנים האחרונות ובאמצעות מכשירי לייזר מתקדמים אפשר להסיר את הקעקוע ללא צלקות ופגיעות אחרות בעור. יחד עם זאת, עדיין עשויה להיות תחושה לא נעימה למספר ימים באזור ההסרה (וברוב המקרים נדרשת סדרה של כמה טיפולים), במיוחד אצל מי שיש לו עור רגיש

טיפול טבעי לרגישות בעור

אם אתם לא רוצים להתחיל להתעסק עם תכשירים קונבנציונליים, אתם יכולים לשקול גם טיפול טבעי בעור שיוכל להקל גם בהמשך תהליך הסרת הקעקוע. הרפואה הסינית מציעה טיפול כזה על סמך עקרונות שהתבססו במשך אלפי שנים.

טיפול טבעי בעור מתבצע בכמה אופנים:

משחות על בסיס טבעי – בניגוד למשחות התעשייתיות, המשחות הטבעיות אינן כוללות כימיקלים או סטרואידים ולכן לא גורמות לתופעות לוואי בטווח הארוך.

דיקור סיני – דיקור סיני מאזן את הגוף ומחזק את המערכת החיסונית בדגש על האזור הרגיש, אבל הוא יכול גם להוות טיפול כוללני שיעניק תחושה כללית טובה יותר.

צמחי מרפא – תמציות מצמחי מרפא עוזרות גם כן לחזק את המערכת החיסונית ומקלות על גירודים בעור.

תזונה נכונה – רצוי לאמץ הרגלי תזונה נכונה לשם טיפול משלים, מניעת חזרתן של תופעות לוואי בעתיד והרגעה כללית של הגוף (ושל הנפש). הרפואה הסינית גורסת

שישנם מזונות מקררים ומזונות מחממים, ורצוי מאוד לצרוך כמה שיותר מזונות מקררים ולהימנע ממזונות מחממים במהלך הטיפול.

דוגמאות למזונות מקררים: ירקות כמו מלפפון, עגבניה וברוקולי, פירות כמו בננות, מלון ואבטיח.

דוגמאות למזונות מחממים: בצל, כרישה, מוצרי חלב, קפה ואלכוהול, תבלינים חריפים ופיקנטיים. כמו כן, רצוי לצמצם את צריכת הסוכר.

שיטות טיפול אלו עוזרות גם במקרה של אדמומיות בעור שעלולה להופיע לא רק לאחר הסרת קעקועים, אלא גם אצל אלו שמתפתחת אצלם אלרגיה בעור בתקופות מסוימות בשנה

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר