הסרת קעקועים ומלנומה הסרת קעקועים ומלנומה

אנשים רבים אוהבים לעשות על גופם קעקועים בתקופות שונות של חייהם. יש סיבות רבות שמובילות אנשים להחלטה לעשות קעקועים. יש כאלו שעושים זאת למטרת יופי, אחרים מעוניינים להביע את אהבתם או הערכתם לאדם יקר להם ויש גם כאלו שרוצים להצהיר בדרך זאת על רעיון או מסר מסוים. יש קעקועים רבים שנעשים במקומות בולטים בגוף ובכמות רבה ויש קעקועים שנעשים במקומות צנועים ומוסתרים. לעיתים, עולה הצורך להסיר קעקועים קיימים מסיבות שונות, כמו למשל התבגרות, נישואין, החלפת בן זוג, סתם בגלל שנמאס מהם ועוד. ההסרה אפשרית בטכניקות מודרניות.

מהו קעקוע?

קעקוע הוא למעשה ציור מסוים שמוחדר לתוך העור ומגיע עד לשכבה הפנימית שלו. באמצעות אקדח מיוחד מוזרקים פיגמנטים מיוחדים שנשארים קבועים ולאורך זמן. קעקוע יכול להישאר בגוף לנצח, ויש קעקועים שמורכבים ממספר רב של פיגמנטים. בעבר היו טכניקות שונות להסרת קעקועים וכיום הטכניקה השולטת היא הסרת קעקועים באמצעות לייזר. הלייזר מעביר אנרגיה גבוהה בזמן קצר. הוא חודר את שכבת העור העליונה כמעט מבלי לפגוע בה ומגיע אל השכבה הפנימית ואל הפיגמנטים של הקעקוע. קרני הלייזר מפוררים את הפיגמנטים ותאי הגוף מעכלים ומסלקים אותם.

מהלך הטיפולים

במהלך מספר טיפולים מצליחים לסלק קעקועים פשוטים ואת המורכבים ביותר במספר טיפולים נוסף. הסרת קעקועים נעשית בהליך פשוט על ידי מומחה, במרבית המקרים, המטופל מרגיש צריבות קלות. ניתן לתת לו זריקת הרדמה או למרוח חומר מאלחש על מקום הטיפול. בניגוד לניתוחים שמיועדים למטרת הסרת מלנומה ופתרון בעיות נוספות, הסרת הקעקוע מהווה הליך פשוט ולא נדרשת תקופת אשפוז או החלמה ארוכה לאחר הפרוצדורה בדומה לטיפול של הסרת נקודות חן. מה שכן, בדיוק כפי שניתוחים להסרת נגעי עור נעשים במכונים רפואיים מוכרים, חשוב לוודא שגם הליך הסרת הקעקוע נעשה במכון מוכר בו נשמרת רמת היגיינה גבוהה בעת הסרת הקעקוע.

מערכת לייזר מודרנית

בשני המקרים של הסרת מלנומה והסרת קעקוע, המטופל משוחרר לאחר זמן טיפול שאינו ארוך ויכול במרבית המקרים לחזור במהרה לעיסוקיו השוטפים. הסרת קעקוע אמורה להיעשות על ידי מומחים שמשתמשים אך ורק בציוד מודרני וחדיש ובראשו מערכת לייזר מתקדמת שמסוגלת לשלוח אורכי גל שונים. כל פיגמנט מטופל בקרן לייזר בעלת אורך גל שונה, ולכן, המערכת מאפשרת דיוק מרבי בהסרת הקעקוע על הפיגמנטים השונים לו. אם עד היום, הסרת קעקועים מורכבים הייתה בלתי אפשרית, כיום מערכת הלייזר המודרנית מאפשרת לכל אחד להיות אדון לגופו ולהחליט מתי הוא מעוניין בטיפול להסרת קעקוע קיים מהגוף. בהצלחה!

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר