הכל על לייזר בתחום הרפואה

הלייזר מהווה חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של הרבה מאד אנשים כבר לא מעט שנים. יש לו יכולות מדהימות לבצע אינספור פעולות חשובות ומהותיות ואפשר להיתקל בו בכל מיני תחומים ועולמות – בתעשייה, ברפואה, בעולם המחשבים ועוד. כאשר מדובר על לייזר בתחום הרפואה בדרך כלל מתכוונים לעולם הרפואה האסתטית אך לא רק. כיום בעזרת הלייזר אפשר להיפטר משיער בכל הגוף ואפילו למחוק קעקועים מהעור. בין השימושים הנפוצים בלייזר להסרת שיער אפשר למנות הסרת שיער לצמיתות מהרגליים, הידיים או מבית השחי ולאחרונה התווסף שירות נוסף וייחודי של הסרת גבות (בדרך כלל לצורך איפור קבוע או יצירה שלהן מחדש). עם הלייזר אפשר להסיר איפור קבוע במידה ומתחרטים לאחר מעשה, להעלים נקודות חן ואפילו לטפל בעזרתו בכתמי פיגמנטציה. אין ספק בכך שעם הזמן תלך ותתרחב היריעה של האפשרויות שמציע הלייזר.

המעבר של הלייזר מהתעשייה לרפואה

אין זה מפתיע שהלייזר לוקח חלק מהותי בלא מעט פעולות ברפואה. בעולם התעשייה הוא כבר לוקח חלק הרבה מאד שנים ובזכותו אפשר לבצע פעולות שונות ברמה גבוהה מאד של דיוק, במהירות שלא הייתה מוכרת קודם לכן ואפילו בביצוע שאי אפשר היה בכלל לדמיין שיהיה אפשרי וזמין. יתרה מכך – הלייזר מאפשר חריטות ברמה גבוהה במגוון רחב של חומרי גלם ולכן הוא משתתף בהכנה של מתנות אישיות או של הכנת חפצים בהתאמה אישית. החיתוך המדויק, בשילוב עם חריטה של שם או הקדשה הופכים עסקים כמו חלום חרוט – פתרונות לייזר למבוקשים וכאלה שיכולים להתאים לכל אירוע או סיטואציה. אט אט התרבו המחקרים והבחינות המעמיקות שקשורים לקרני הלייזר עצמן והתגלה שאין הן מזיקות וייתכן שאפשר יהיה לעשות בהן שימוש גם בגוף האדם. השימוש בהחל בהדרגה ותוך המשך המחקרים השונים וכל הזמן יש חידושים גם בתחום הזה. אם בעבר אי אפשר היה להסיר קעקועים מהגוף – הרי שבזכות הלייזר אפשר גם אפשר.

הלייזר בשירות הרפואה

עצם קיומו של סיוע מצד הלייזר אין בו כדי לומר שהחוקרים בתחום קופאים ולא ממשיכים את ההתפתחות המדהימה. אם לוקחים כדוגמא את התחום של הסרת שיער, הרי שבעבר היה סיכון של גדילת השיער בחזרה או שהיה צריך לחזור על הטיפולים כמה וכמה פעמים על מנת שיהיה יעיל וישיג את התוצאות הרצויות. כיום המצב שונה והטיפולים קלים יותר, מהירים הרבה יותר ובעלי אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. הטיפולים מתאימים לנשים וגברים כאחד וכיום אפילו לנערים ונערות צעירים. הם כמעט נטולי סיכון לגמרי ומי שסובל משיעור יתר לבטח ישמח לנסות את מזלו ולגלות את היעילות הרבה שהלייזר מציע לו על מנת להגשים את החלום שלו ולהיפטר מהשיער המיותר אחת ולתמיד.

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר