4 עובדות מעניינות על לייזר

בשנים האחרונות הלייזר נהיה שם דבר בתחום הרפואה האסתטית, אך למרות שהוא נהיה מונח מאוד מוכר, עדיין יש לא מעט ערפל סביבו, כלומר אנשים מבינים רק בערך כיצד הוא פועל ולא מבינים לעומק עד כמה השימוש פורץ גבולות, ועל כן החלטנו לעצור לרגע ולהציג מגוון עובדות מעניינות בתחום. מכאן שאם חשבתם שאתם כבר יודעים הכול על לייזר, אתם מוזמנים לבחון את עצמכם – מתחילים:

  1. סוגים ושימושים – קיימים מספר סוגי לייזר: לייזר גביש, לייזר גז, לייזר מוליך למחצה, לייזר סיב, לייזר אלקטרונים חופשיים, לייזר שאוב שמש, לייזר פולסים, לייזר רציף ולייזר צבע, כך שהשימוש אכן רב ומגוון, עובדה שמאפשרת לפגוש את הלייזר בלא מעט תחומים מהיום יום. בין היתר הלייזר מסייע בתחום הקוסמטי, בתחום המדידות, בתחום התעשייה, בתחום הלמידה, בתחום ההדפסות, בתחום הרפואה, בתחום הבידור, בתחום הצבאי, בתחום הבנייה וכדומה, אם כי מראש שנציין שעבור כל תחום השימוש בלייזר מעט שונה ומושתת על עוצמה וטמפרטורה ייחודית.
  2. מעט היסטוריה – הלייזר פותח במאה ה20, כאשר ב1960 נעשתה ההדגמה הראשונה והוא נרשם כפטנט. עם זאת, רק בעשרים השנים האחרונות הלייזר הפך ליעד מסחרי משמעותי, כך שבין היתר יודעים כיום כיצד אפשרי להוריד בעזרתו קעקועים מורכבים, עמוקים ובעלי גוונים שנחשבים קשים להתמודדות, משמע שיטת הלייזר הצליחה היכן ששיטות רבות (וכואבות) נכשלו.
  3. התייעלות – הלייזר הראשון היה הרבה יותר מגושם מכל מה שמוכר כיום. הוא דימה מעין רובה בעל ראש כפול, כאשר כל קצה ראש כלל מראה ואילו שפופרת פלאש (שבאותם ימים שימשה בתחום הצילום) הקיפה את הכלי והיוותה מוקד ללכידת קרינה. עם זאת, אם נקפוץ להווה, נמצא שכיום מכשיר לייזר נראה יותר כמו עכבר מחשב ארגונומי מאשר כלי גדול ומגושם, כך שאפילו קיימים מכשירי לייזר ביתיים, ולו עבור טיפול בכאבים ודלקות.
  4. סכנה?! – אם לא משתמשים נכון בלייזר הוא עשוי להיות מסוכן – להוביל לעיוורון, לכוויות, להרעלה ואף להתחשמלות. אי לכך כיום נעזרים רק בלייזר מקבוצת I. קבוצה זו מאפשרת להיעזר בלייזר עבור מגוון צרכים ללא כל תוספת של אמצעי מיגון.

שלושת התחומים המובילים בתחום האסתטיקה הרפואית

לסיכום נציין שכיום הלייזר נחשב כלי טיפול יעיל ביותר כאשר בתחום הרפואה קיימים שלושה תחומים שבהם הוא מככב: הסרת קעקועים ושיער, מיצוק פני העור וכמובן הסרת נקודות חן. פה המקום לציין שלמרות שהשימוש בלייזר נחשב מאוד יעיל, אין לפנות לכל מקום שמציע טיפול, וזאת כי במקרה זה מאוד חשוב הניסיון, היושרה הרפואית וקיומו של ציוד מתקדם. שנרחיב? ישנה השפעה ישירה לבחירת הטמפרטורה הנכונה, לכמות הטיפולים, לאבחון המקדים ולשלבי ההכנה, ועל כן לפני שרצים להוריד קעקוע או נקודת חן באמצעות טיפול לייזר, הכרחי לבחון רזומה והמלצות.

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר