הסרת קעקועים מאזור החזה

לבחירות שלנו יש השלכות. לא תמיד אנחנו לוקחות אחריות על הבחירות שלנו בחיים, אבל גם אם נתאמץ מאוד, לא נוכל לברוח מההשלכות של הבחירות שלנו. האם אמירה זו נכונה תמיד? ובכן, לא בדיוק.

יש בחירות בחיים – כמו קעקועים או ניתוחי חזה – שמהן דווקא יש דרך חזרה. כלומר, אם בשלב מסוים בחייך בחרת לעטר את גופך בקעקועים, או להגדיל את החזה, היום, את יכולה להסיר גם את הקעקועים הללו, וגם את השתלים, או לחילופין לעבור ניתוח החלפת שתלים.

ומה אם בחרת גם בשתלי חזה וגם בקעקועים על החזה? האם גם אז תוכלי להסיר את הקעקועים הללו? ובכלל, האם טיפול להסרת קעקועים עלול לסכן את שתלי החזה?

שאלה זו הנוגעת לשתלי שדיים, מאירה את הבעיה העיקרית הקשורה להסרת קעקועים בלייזר, והיא: עומק חדירת הלייזר והאם הוא יכול להשפיע על השתלים?

הסרת קעקועים מחזה עם שתלים

ראשית, יש לקחת בחשבון את עומק החדירה לעור של קרן הלייזר בה משתמשים, וזה קשור ישירות לרמת הספיגה של מרכיבי העור העיקריים.

​למה חשוב לבחור בסוג הלייזר הנכון?

סוגים שונים של מכשירי לייזר להסרת קעקועים, גורמים לרמות ספיגה שונות של מרכיבי העור העיקריים.

לכול סוג של לייזר לצרכים אסתטיים, יש עומק חדירה שונה ורמות ספיגה שונות.

עומק החדירה השונה וההבדלים ברמות הספיגה, נובעים מהדרך שבה הלייזר נקלט במרכיבי העור.

אם משתמשים בסוג מסוים של לייזר להסרת קעקועים מחזה עם שתלים, והוא נספג בצורה לא טובה על ידי מרכיבי העור העיקריים, תתקבל חדירה עמוקה יותר לעור (למשל לעומק של כ-7 מילימטרים), שעלולה לפגוע בשתלים.

לכן, בנסיבות של הסרת קעקועים מחזה עם שתלים, יש להיזהר ולא להשתמש בסוג של לייזר שנחשב מסוכן לטיפולים אלה.

איך פועלת הסרת הקעקועים בלייזר?

הלייזר מסיר את הקעקוע על ידי פירוק צבעי הפיגמנט בעזרת קרן לייזר בעוצמה גבוהה. פיגמנט קעקוע שחור סופג את כל אורכי הגל של הלייזר, מה שהופך את הגוון הזה לקל ביותר לטיפול.

​בגוונים אחרים ניתן לטפל רק על ידי לייזרים נבחרים, על בסיס גוון הפיגמנט של הקעקוע.

​אם את רוצה להסיר קעקוע מהחזה ויש לך שתלים, קבעי פגישה עם איש מקצוע מיומן שיוכל להעריך את הקעקוע שלך ולייעץ לך לגבי תהליך ההסרה.

מספר הטיפולים שתצטרכי לקבל תלויים בגודל הקעקועים, בצבע שלהם ובגילם, כלומר במשך הזמן שעבר מאז הקעקוע עצמו.

​בנוסף, טכניקת הסרת הקעקוע תושפע גם מעומק הפיגמנט, וכאן כמובן יש לקחת בחשבון שמתחת לעור יש שתלים שאף אחד לא רוצה שייפגעו.

מה צפוי לי בתהליך הסרת הקעקוע מהחזה?

באופן כללי, זה מה שצפוי במהלך הפעולה להסרת קעקועים בלייזר:

תקבלי זוג מגני עיניים
איש המקצוע יבדוק את תגובת העור שלך ללייזר, כדי לקבוע את האנרגיה היעילה ביותר לטיפול.

איש המקצוע יעביר פולסים של אור עז דרך השכבות העליונות של העור, שייספגו על ידי פיגמנט הקעקוע בלבד. מטבע הדברים קעקועים קטנים ידרשו פחות פולסים, ואילו גדולים יידרשו פולסים רבים יותר כדי שאפשר יהיה להסירם.

בשני המקרים, כדי להיפטר לחלוטין מהקעקוע, יידרשו מספר טיפולים. לאחר כל ביקור הקעקוע יתחיל להתבהר יותר ויותר, עד שלבסוף ייעלם.

אמנם, הסרת קעקועים בלייזר אינה הדבר הכי כייפי בחיים, אבל מרבית המטופלים לא נעזרים בהרדמה מקומית. עם זאת, בהתאם למיקום הקעקוע שלך, מומלץ למרוח קרם הרדמה מקומי לפני הטיפול עצמו.

מיד לאחר הטיפול:
שימוש בקרח ירגיע את האזור המטופל.
מריחת קרם אנטיביוטי וחבישת המקום, יגנו על האזור המטופל.
חשוב לא לחשוף את האזור לקרינת השמש, כשאת מסתובבת בחוץ.

תופעות לוואי

אם נצא מנקודת ההנחה שאיש המקצוע היה מודע לסכנות הסרת הקעקוע מחזה עם שתלים, אזי הטיפול בלייזר הוא בדרך כלל בטוח יותר משיטות אחרות להסרת קעקועים כמו:

ניתוח להסרת הקעקוע
שימוש בשיטה להסרת צלקות ושומות – דרמבריזציה.
קרצוף העור בתמיסת מלח.

הלייזר מטפל באופן סלקטיבי בפיגמנט בקעקוע, והוא כרוך במעט מאוד תופעות לוואי כמו: סכנה לזיהום, סכנה שהקעקוע לא יוסר לחלוטין, או השארת עור כהה יותר, או בהיר יותר, באזור הקעקוע.

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר