על הסרת שיער בלייזר והסרת קעקועים

טיפולי הסרת שיער בלייזר כבר מזמן כבשו את הרחוב הישראלי. אם תשאלו אנשים בסביבתכם, תגלו לבטח שלא מעט מהם התנסו בהסרת שיער בלייזר, נשים וגם גברים. בניגוד לגילוח שיער גוף, אשר יש לבצע כמעט מדי יום, משאיר קוצים ועשוי לפצוע את העור, או הסרת שיער עם שעווה, שבמהלכה מורטים את השיער בכוח והיא כואבת למדי, הסרת שיער בלייזר היא שיטה נוחה ונעימה יותר, שתוצאותיה נשארות לאורך זמן. בנוסף, לאורך השנים העלויות של השיטה נמוכות יותר והיא נוחלת הצלחה ברוב המטופלים. אולם, יש בכל זאת כמה דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר חושבים לבצע הסרת שיער בלייזר.

מה צריך לדעת על הסרת שיער בלייזר?

כך למשל, יש להבין שלמרות שמכונים שונים מתהדרים לא פעם בכך שהם מסירים שיער "לצמיתות", בפועל יש מטופלים שחווים צמיחה מחודשת של שיער לאחר תקופה, גם אם השיער שצומח הוא מעודן ו/או בהיר יותר מהשיער המקורי.

בנוסף, אנשים בעלי גוון עור כהה, או אנשים שמעוניינים להסיר שיער בקיץ כאשר הם שזופים, יחוו קשיים שכן קרן הלייזר מתקשה לזהות את ההבדל בין זקיק השערה ובין המלנין של העור. לפיכך, הסרת שיער בלייזר מצליחה יותר אצל מי שבעל גוון עור בהיר ושיער כהה. דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא השפעת טיפולי לייזר על עור מקועקע, או שילוב טיפולי לייזר עם טיפולי הסרת קעקועים.

איך יכולה הסרת שיער בלייזר להשפיע על קעקועים?

אז מה הקשר בין טיפולי לייזר וקעקועים? ראשית, במקרים רבים האזורים השכיחים לקעקועים הם האזורים בהם אנשים מעוניינים לבצע הסרת שיער: זרועות, רגליים, גב וכו'. שנית, מאותה הסיבה בה טיפולי הסרת שיער בלייזר יעילים פחות עבור עור כהה או שזוף, כך הם יעילים פחות על עור מקועקע. קרן הלייזר תתקשה להבחין בין הגוון הכהה של הקעקוע לזקיק השערה מה שעלול להביא לתופעות כמו חימום יתר של האזור עד ליצירת כוויה, נזק לקעקוע או חוסר יכולת להסיר שיער באזור זה. לפיכך, לרוב לא יהיה ניתן להסיר שיער מאזור בגוף בו יש קעקוע.

אך יש פתרונות: מאחר שהשיער לרוב פחות בולט על הקעקוע בכל מקרה, ניתן להסיר את השיער שסביב הקעקוע, ברדיוס של כסנטימטר ממנו. בנוסף, אפשר להשלים את המלאכה בבית עם אמצעים שלא יפגעו בקעקוע או בעור, כמו גילוח או מריטה בשעווה. פתרון נוסף, שמצריך תכנון מוקדם, הוא ביצוע הסרת השיער בלייזר עוד לפני שמתקעקעים.

אם אתם מעוניינים להסיר את הקעקוע/ים שלכם, סביר להניח שבעתיד כן תוכלו להסיר את השיער מאזורים אלה שכן העור יחזור לגוון המקורי. אולם, מומלץ לא לבצע הסרת שיער בלייזר מייד לאחר הסרת קעקוע, או לשלב בין התהליכים, שכן טיפולי הסרת קעקועים לוקחים זמן והצבע של הקעקוע נחלש בהדרגה, ובנוסף, הטיפולים מותירים את העור רגיש לגירויים כך שיש להמתין עד לסיום התהליך ולהתאוששות העור לחלוטין לפני ששוקלים להסיר שיער באזור.

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר