האם שיער מפריע לקעקועים?

בשנים האחרונות קעקועים הפכו ליותר ויותר נפוצים. בניגוד לפעם, הם אינם מנת חלקם של "ילדים רעים" בלבד אלא שהפכו לפופולריים אצל אחוז ניכר מהאוכלוסייה. אילו הכנות עושים לקראת הקעקוע וכיצד שיער הגוף נכנס לתמונה?

​כאשר אנו רוצים לעשות קעקוע עלינו לגשת למכון קעקועים ולבחור מבין מספר דוגמאות את האחת המועדפת עלינו. המקעקע יסייע בכך שיספק ייעוץ ויעזור למצוא את הדוגמה המתאימה ביותר למיקום הנבחר על הגוף. לאחר מכן יבצע סקיצה ראשונית על נייר אותה ידביק על העור, כדי לוודא שאנו בטוחים בסגנון שנבחר. אולם לפני הקעקוע עצמו יש לבצע עבודת הכנה אשר בין היתר כוללת גם את גילוח השיער.

האם השיער יצמח שוב?

היות ושערות הגוף מפריעות לעבודתו של המקעקע הוא יבחר לגלח אותן ולקעקע את הדוגמה הנבחרת על "משטח חלק". אולם למרות המיתוס, קעקועים אינם מונעים את צמיחתו המחודשת של השיער, למרות שכוללים את הכנסתם של פיגמנטים לעור ונחשבים לסוג של צלקת. לרוב שיער הגוף יצמח אותו הדבר, לעיתים הוא יהיה מעט דליל יותר ולעיתים האזור המגולח יהפוך לשעיר יותר. הדבר עשוי להפריע לאנשים אשר בחרו לעשות קעקוע במקום גלוי, למען יראו וייראו, כך שברגע שהשיער אורך שוב, הקעקוע מוסתר מהעין, במיוחד אצל אנשים ולהם המון שיער גוף.

יש מה לעשות, הסרת שיער

במידה ואתם סובלים משיער גוף רב באפשרותכם לבצע הסרת שיער. אחת הדרכים הפופולריות ביותר לעשות כן היא על ידי טיפול הסרת שיער בלייזר. אולם יש לציין כי כשם שהשיער מפריע לציור הקעקוע על הגוף, כך הקעקוע עשוי להפריע לתהליך הסרת השיער ולכן מוטב להקדים תרופה למכה ולבצע הסרת שיער בטרם עת. לאילו מכם שאינם יודעים: קעקועים על הגוף מפריעים לקרן הלייזר להגיע אל זקיקי השערה ואף יותר מכך: הסרת השיער עם הלייזר עשויה לגרום לכוויה ואף לפגיעה בקעקוע. לכן אם הנכם סובלים מעודף שיער ויודעים כי ברצונכם לעשות קעקוע, מוטב קודם כל להיפטר משיער הגוף העודף ורק לאחר מכן לתאם פגישה במכון הקעקועים. עם זאת יש לציין כי במרבית המקרים ישנם אנשים אשר מבצעים קעקועים עוד בטרם גדילת שיער הגוף ולכן אינם חושבים על העתיד.

לאלו מכם שרוצים, ניתן להסיר קעקועים בלייזר

למרות שמדובר באופנה ובטרנד שהולך וצובר תאוצה ישנם גם כאלו אשר מתחרטים לאורך השנים על כך שעשו קעקוע. הדבר נובע מסיבות רבות החל מאי התאמה, דרך חזרה בתשובה ועד לרצון למחוק קעקוע ולו משמעות אישית. כמו כן כיום ידוע כי קעקועים עשויים לגרום לנזקים לרבות זיהומים, צלקות, אלרגיות ובאופן כללי לתגובות חמורות של העור לדיו בו נעשה שימוש. אם בעבר חשבנו שקעקועים הם לצמיתות, הרי שכיום ישנם טיפולי לייזר שונים המאפשרים להסיר קעקועים, אולם יש לקחת בחשבון כי כדי להגיע למראה חלק ונטול צלקות, לא פעם יהיה צורך לעבור כמה וכמה טיפולים.

כתבות נוספות

אנחנו פה לכל שאלה!

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר

רגע, כבר עוזבים?

עדיין מתלבטים ומעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו פרטים ואנחנו ניצור קשר