פיגמנטציה

מהם כתמי פיגמנטציה ואיך הם נוצרים?

כתמי פיגמנטציה הם כתמי עור הנוצרים כתוצאה משינוי בפיגמנטים של העור. כתמים אלו מופיעים על עור הפנים, הידיים, המחשוף וגם במקומות אחרים, והם תוצרי לוואי של פעולות המערכת ההורמונלית, גנטיקה או היחשפות לשמש.

חשיפה לשמש מגרה את המלנין שהוא הפיגמנט האחראי על צבע העור, לייצר יותר פיגמנט. תופעת הפיגמנטציה היא תופעה בה מדובר בריכוז לא אחיד של הפיגמנטים שמצטברים באופן אקראי כתוצאה מייצור מוגבר של מלנין.

דרכי הטיפול היעילים ביותר להסרת כתמי פיגמנטציה

כאמור, טיפול בפיגמנטציה באמצעות לייזר הוא בין הטיפולים היעילים ביותר כיום של הסרת כתמי פיגמנטציה, כאשר הטיפול הפופולרי ביותר הוא טיפול בפיגמנטציה בפנים. הלייזר מפרק את הכתם לגורמים וע"י כך הפיגמנט נשטף כך שלא נעשה נזק לעור. חשוב לציין, שהטכנולוגיה שאנו משתמשים בה בקליניקת טופ לייזר היא הטובה ביותר להסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר, כתמי לידה, ונקודות חן. טכנולוגיית הND:YAG – ה- PicoWay מבית Candela היא המכונה היחידה שאינה יכולה לגרום כל שינוי במרקם העור, זאת בעקבות פיתוח הטכנולוגיה ביחידות של NANOSECOND (אחד חלקי מיליארד השנייה) כך שניתן לעבוד באזורים הרגישים ביותר, כגון: אזורים שמתחת לעיניים ובכל אזור רגיש אחר, ללא שום שינוי במרקם העור, וזאת בהתחייבות.

צבע העור של כולנו נקבע על ידי צבענים שקיימים בנבכי העור שלנו וגם על ידי הצבע הטבעי של השכבה העליונה של העור. בהיעדר פיגמנטציה בעור, הצבע יראה חיוור ובגוון לבן- ורוד בהתאם לשינוי של זרימת הדם. לצבען של העור קוראים מלנין, הוא בצבע חום כהה והוא מיוצר בתאים שממוקמים בשכבת העור העליונה.

בעת חשיפה לשמש יש ייצור רב של מלנין וכך למעשה נוצר השיזוף, בהתאם לזאת כמות מאוד גדולה של החומר מלנין יכולה להיווצר משינוי הורמונאלי. פיגמנטציה באה לידי ביטוי בעור כשהיא משנה את הצבע שלה על ידי כתמים וגוונים לא אחידים על הפנים ועל הגוף. כיום קיים טיפול של הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר, טיפול שיכול להסיר את הפיגמנטציה ולהחזיר לעור את הגוון האחיד.

טיפול בפיגמנטציה בפנים בלייזר

ישנן מספר של שיטות טיפול הסרת כתמים בלייזר, לכל שיטה יש את היעילות שלה. כל שיטה של טיפול בפיגמנטציה, יכולה לתת פתרון הולם לבעיה אך אין טיפול שהוא יעיל במאת האחוזים. מומלץ לקבל ייעוץ מרופא עור שיאבחן את כתמי הפיגמנטציה והוא ימליץ על סוג הטיפול. חלק מהשיטות הן הבהרה על יד משחות או הבהרת הכתמים על ידי פילינג, ויש את הטיפולים החדשניים והמומלצים שהם הבהרה על ידי מכשיר לייזר הנקרא הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר.

מדוע כדאי לטפל על ידי הסרת פיגמנטציה בלייזר?

השימוש במכשירי לייזר לטובת הסרת פיגמנטציה בלייזר הם יעילים במיוחד והם מיועדים בעיקר למצבים שמדובר בכתמים באזור הפנים ושהם נקודתיים, אז מומלץ לבצע טיפול בפיגמנטציה בפנים בלייזר. במידה ומדובר בשטחים רחבים על הפנים יהיה מומלץ לפנות לשיטה של הפילינג. יש מגוון של מכשירי לייזר שמטפלים בבעיה של כתמי עור, להלן הרחבה על שני מכשירי לייזר מומלצים המיועדים לטיפול של הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר.

 

טיפול בפיגמנטציה על ידי לייזר פיקסל

הסרת פיגמנטציה בלייזר על ידי טיפול של פיקסל לייזר ידרוש כמה פגישות שנערכות בתדירות של אחת לשבועיים. הטיפול הוא יחסית קצר ואורך 20 דקות, בזמן הזה הרופא יעביר את הלייזר על האזור של המטופל ויגרום לקילוף של העור כמו בטכניקה של הפילינג. היתרון של לייזר פיקסל הוא בזמן ההחלמה, ההחלמה היא מאוד קצרה מאחר שהעלמה של הכתמים נעשית בזמן מאוד קצר. בתום הטיפול הרופא ימרח משחה על האזור. עוצמתו של הטיפול היא גבוהה ויש לשים מעט אלחוש על האזור בו מטפלים.

טיפול בפיגמנטציה על ידי לייזר יהלום

הסרת פיגמנטציה בלייזר על ידי לייזר יהלום אפשר להעלים כתמי עור וכתמים של פיגמנטציה, השימוש בלייזר יהלום מטרתו להעלים כתמים נקודתיים. חידוש עור מתבצע על ידי קרן אור שהיא לא פוגעת ברקמה החיה אחרת או בכל אזור אחר. השימוש בלייזר יהלום מבוצע תחת הרדמה מקומית וגם בהתאם לגודל ועומק הכתמים.

לקוחות מספרים

ארקדי

לא תאמינו איך הוא נראה היום!

ארקדי, הלקוח הכי מבוגר שלנו, הגיע אלינו כדי להיפטר מהקעקועים שליוו אותו במשך שנים! וככה הוא נראה היום

רונית

סקפטים? תתכוננו להפתעה

הלקוחה הגיע אלינו לטיפול הסרת קעקועים כאשר היא מעט סקפטית והתוצאה הפתיעה אותה

דנה

"טיפול שמשיג את המטרה"

הלקוחה הגיעה אלינו לטיפול הסרת שיער בלייזר ונוכחה לדעת שהתוצאות מדברות בעד עצמן